Елбасының «Рухани Жаңғыру» бағдарламасындағы мәдениет саласындағы қойылған мақсаттардың бірі - эстетикалық және рухани құндылықтары қалыптасқан, алға қарай нық қадамды үгіттеп, өмірге белсенді және білімді көзқараспен қарап толыққанды дүниетанымы бар азаматтарды қалыптастыру. Биылғы 2019 жыл Қазақстанда «Жастар жылы» деп жарияланды.

Музейге келушілер жаңа ашылулар үшін келіп, қызықты және ерекше ақпарат алады. Ол түсінік арқылы өнердің есігін ашады. Музей арқылы өткен күн мен бүгінгі күннің көпірі ретінде мәдени өнерге ой шолу сияқты басты қағиданы орындайды. Музейде көрерменге деген бағытталған дара тіл табу және диалогты тәсіл кеңінен қолданылады.

Музей ортасымен байланыс жасауда көрермен өзіне келесіні алады:

- визуалдық ойлау қабілеттін арттыру;

- баға қою және жеке ой-пікір қалдыру;

- визуалды ақпаратты тұрақты түрде қабылдау арқылы көрермен бейнесіне түсінік беру;

- қоғамдағы көркемөнер жетістіктері туралы ұғыну;

- қоршаған ортаға деген шығармашылық белсенді қарым- қатынас жасау.

Айналадағы әлемді тану үшін музей өнер арқылы бағыт-бағдар бере алады. Әрбір адам уақыттың байланысын көру және сезіну, ұлттық тарихқа араласу, өз тарихыңның біртұтастығын қалыптастыру, ел үшін мақтаныш сезімін көрсету және шеберлерімізді ұлықтау.

Музейдің міндеті мәдени мұраны қалыптастыру және мәдени тәжірибе арқылы бейнелеу өнері және басқа да өнерді жалғастыру. Бұл процесс тұпнұсқаны көру арқылы пайда болады (музей – бұл тұпнұсқалар коллекциясы). Сол түпнұсқа визуалды кеңістіктің орталығында орналасқан.

Білім беру институттарының арасынан әрбір көрерменнің жеке дамуын осылай ажыратады.Тәжірибе арқылы мынаны байқаймыз, жас кезде музейлерге келу арқылы визуалды, эмоциялық және жалпы мәдениетті қабылдау әсерлі құрал екені айқын.

Қоршаған ортамен үздіксіз байланыс жасай отыра   музейге келу маңызды екенін ұғынуға болады. Бұл музей мен өнер туралы түсінікті қалыптастырады. Қоршаған ортаның бір бөлігі ретінде ой салу.

Музей жас ұрпақтың әлеуметтенуіне, қоғамдағы ортада қалыптасуының көмекшісі болып табылады. Ең маңыздысы, бұл ретте бейнелеу өнерінің спецификасы визуалды ойлау арқылы түсіну. Әрбір көрермен өнерді өзіндік түсініп, өзгеше ой-пікір жасай алады. Оны әлеуметтік, тарихи және жеке мәнде көре алады. Сол себепті, сыншылды ойлау қабілеті қалыптасады. Көрермен және музей мәдениеті пайда болады.

Бұл біліктілік жастар ортасында белсенді қалыптасады. Особенно активно формируются эти навыки в молодежной среде.

Бүгін күні музейге көрмеге бару кино немесе театр, мұз айдыны мен дүкенге барусиқты әдеттегі көрініс. Күннен күнге көрмені тамашалап, өнер туралы әңгімелесіп әсерлерімен бөлісуге үшін музейге келетін жастардын саны артады.

Бүгінгі күні музей не ұсынады?

Бастысы, музей қорларынан ұйымдастырылған және Павлодар суретшілерінің көрмелерін тамашалау.

Шығармашылық алаңдар – жаңа бастаманы жүзеге асыратын жер.

АРТ-терапия жұмысы.

Көрерменмен қандай формаларда жұмыс жасалады?

Көрмелердің ашылуы, балалар фестиваль-концерті, ертегі қойылымы, экскурсиялар, дәріс, суретшілермен шеберлік-сабақтар және шығармашылық кездесулер, шығармашылық кештер және жастар пікірталасы сияқты жұмыс формаларын жүзеге асыру.

Музей мүмкіндіктерін максималды түрде пайдалану:

1. Әрдайым музейге келу, жаңа эмоцияға шомылу және таңқалу.
  2. Шығармашылықтарды қызықтап және көргеннен әсер алу.
  3. Қайтадан келуге бағытталу.
  4. Достарды, қонақтарды музейге шақыру.
  5. Музейде өткізілетін іс-шараларға қатысу.

МУЗЕЙ СІЗДЕРДІ ӘРДАЙЫМ КҮТЕДІ!

Қазір 104 қонақ және Бірде бір тіркелген қолданушы жоқ сайтта отыр