12 09 2019

2019 жылы 12 қыркүйекте Шығыс Қазақстан өнер музейінде Павлодар облыстық көркемсурет музейі «Қасиетті жерлерге саяхат» көрмесін ұсынылды. Бұл көрме халықтың патриотизмі мен ұлттық рухын нығайтуға бағытталған Нұрсұлтан Назарбаевтың «Рухани жанғыру/Қоғамдық сананы жаңғырту» бағдарламалық мақаласын іске асырудың жарқын мысалы болып табылады.

Экспозицияда ҚР Суретшілер одағы мүшелерінің, Павлодар Ертіс өңірі аумағында орындалған суретші-педагог және шығармашылық мамандықтар студенттерінің қатысуымен «Қасиетті саяхат» пленэрлерінің 40 кескіндеме туындысы қойылған.

Басты мақсат:

«Қасиетті жерлерге саяхат» АРТ-жобасы Павлодар облысының маңызды киелі орындары мен мәдени нысандарын визуализациялауға мүмкіндік берді. Оларға: табиғи-ландшафтық объектілер, археологиялық және сәулет ескерткіштері, мәдени маңызы бар тастар, нақты саяси оқиғалар мен тарихи қайраткерлермен байланысты киелі орындар жатады.

Бірлік пен бірлік-халқымыздың басты құндылығы. Бұл біздің айбынды ата-бабаларымыздың жоғары рухына тағзым етіп, терең тарихтан, толық қарсы тұру мен Ұлы жеңістерден сабақ алу қажет болған кезде ерекше маңызды.

Көрме 2019 жылдың 12 қыркүйегінен 30 қыркүйегіне дейін жұмыс істейтін болады.

Қазір 160 қонақ және Бірде бір тіркелген қолданушы жоқ сайтта отыр