Павлодар облыстық көркемсурет музейінде павлодарлық суретші Андрей Оразбаевтың «Қамқоршылар» атты жеке көрмесінің ашылуы өтті. Экспозицияда заманауи өнер форматына қатысты 23 авторлық өнер нысаны ұсынылған.

Андрей Оразбаев (шығармашылық бүркеншік аты – Аншумали) 1963 жылы Павлодарда дүниеге келген. Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушы. Павлодардағы Ленпарктегі Чернобыль атом электр станциясындағы апат құрбандарына арналған ескерткіштің авторы. Тақырыптық тұрғыдан философия мен ғаламның заманауи интерпретациясын біріктіре отырып, этноархаикалық стильде композициялар жасайды.

Оның өнер нысандарында, бір қарағанда, қарапайым материалдар пайдаланылды: ағаш; металл; қағаз; тас, сондай-ақ қалалық ортаны қалалық толтыру элементтері. Жасалған композицияларда бұл элементтер жаңа дыбысқа ие болады және сізді таң қалдырады.

Андрей Оразбаев шығармашылығының зияткерлігі болмыс, кеңістік және уақыт нысаны туралы қызықты көркем қойылымдардан тұрады. Бір тұтасқа біріктірілген символдар мен бейнелі элементтер суретшіге өз жоспарын құруға және нақтылауға мүмкіндік береді.

Көрме бір ай бойы жұмыс істейді.

Қазір 29 қонақ және Бірде бір тіркелген қолданушы жоқ сайтта отыр